Výroba a péče o nábytek

Dřevo

 

Nábytek vyrábíme z masivního dubového dřeva. Dubové dřevo je velmi tvrdé a odolné, proto je používáno jak pro výrobu konstrukčních prvků ale taky je po celém světě oblíbené mezi truhláři na výrobu nábytku. Oproti měkkému dřevu jako je smrk, vydrží dubové dřevo větší zátěže, nebo ťukance aniž by se dřevo moc poškodilo.

Dřevo je přírodní materiál a každá námi vyrobená deska je originál. Berte prosím na vědomí že není v našich silách stvořit 2 naprosto shodné produkty se stejným zbarvením a přírodními nedokonalostmi. Různé odstíny a textura slepovaných hranolů, běl, póry, dřeňové paprsky a další barevné odchylnosti jsou přirozenou vlastností dřeva, nikoliv vadou.

Vyrábíme desky sukaté ( rustik) nebo bez suků ( čisté ). Bohužel nezvládáme výrobu s přesnou specifikací stolové desky jako např.  počet suků, velikosti suků, deska bez dřeňových paprsků, deska vyrobená z jednoho druhu řezu atd. 

Textura dřeva dělá z každého produktu originál. Určuje ji anatomická stavba dřeva (například letokruhy, dřeňové paprsky), jeho barva, lesk a způsob, jakým se provádí řez.

 

Dřevo je přírodní materiál který neustále pracuje, nasává vlhkost, nebo se vysušuje a tím se kroutí. Proto jsou desky slepené z menších částí ( latí) taky aby se deska nekroutila. I přes největší snahu, někdy nelze menšímu kroucení zabránit. Pro minimální deformaci desky upevňujeme desku stolu na více místech k nohám stolu.

Proti kroucení desky doporučujeme nedávat nábytek do místností kde je velká změna vlhkosti, nebo celodenní svícení sluneční světla na nábytek.

Při jednoduché péči, vám dubový nábytek může vydržet věky.

Veškeré dubové desky jsou pečlivě vyrobeny truhláři s mnoholetou praxí.

 

Dubové dřevo ošetřujeme nátěry na bázi přírodních olejů a vosků. Při nanášení, olej pronikne do dřeva a vosk vytvoří ochranný voskový povrch, který nechá dřevo dýchat, oproti laku, který dřevo uzavře.

Oleje vyplní póry dřeva a chrání před stálou vlhkostí, která poškozuje dřevo. Nevytvoří však žádný vodě nepropustný film. Dřevo zůstane s otevřenými póry a může nadále bez poškození pohlcovat a odevzdávat vlhkost.

Oleje zachovají hodnotu přírodního dřeva. Jedná se o přírodní, zdravotně nezávadný nátěr, který šetří životní prostředí.

 

 

Železo

 

Podnože a kovové části nábytku, vyrábíme z pevné oceli, která se běžně používá k výrobě konstrukčních prvků kde je nutná vysoká pevnost. Proto se u našeho nábytku nemusíte bát jakékoliv deformaci, nebo zborcení.

Železné konstrukce, podnože jsou svařovány. Sváry ve spoustu případech necháváme přiznané a nebrousíme, kvůli jejich vlastnostem a to aby držela celá konstrukce pohromadě. Tam kde svár není potřeba přiznat ( na rovných plochách, nebo plochách které uznáme za vhodné pro pevnost spoje) sváry brousíme. viz. detaily u fotek stolových podnoží. 

Námi vyrobené konstrukce jsou pečlivě svařovány s vyučeným odborníkem s mnoholetou praxí.

Veškeré kovové konstrukce lakujeme vypalovacím lakem který je moderní technologií povrchové úpravy kovů s vysokou odolností a životností. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Povrchová úprava práškovou barvou chrání povrch před korozí a dalšími vnějšími a mechanickými vlivy a zároveň výrobku dodá skvělý vzhled. Práškové lakování je prováděno barvami ze vzorníku RAL. V případě zájmu lze tak zvolit jakýkoliv odstín ze vzorníku RAL.

 

Péče o nábytek

 

Nábytek je vyroben z přírodního materiálu. Jeho péče není náročná, ale je třeba dodržovat pár důležitých pouček.

1. Na povrch nikdy nepokládejte mokré ani horké předměty.

2. Pokud je povrch mokrý, co nejdříve tekutinu odstraňte suchým hadříkem.

3. Povrch čistěte pouze přípravky k tomu určenými. Nikdy nepoužívejte na omývání povrchu saponátové přípravky.

4. Chraňte povrch před nárazy a poškrábáním.

5. Umístěte nábytek ve vytápěných prostorech v rozmezí teploty ideálně 12-23 stupňů Celsia.

6. Neumisťujte nábytek k tepelnému zdroji a chraňte povrch před dlouhodobým vystavováním slunečních paprsků.

 

Výroba

 

Veškeré produkty jsou námi vyrobené. Jedná se o ruční práci u které klademe důraz na kvalitu. Kvalitu výrobku zvládneme pouze precizní výrobou která nelze uspíšit. Proto žádáme o pochopení při době výroby, která je 6 - 8 týdnů. Naším cílem je hlavně kvalita oproti kvantitě. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu